KONST / Litografier / Färglitografi 12308046
nr 1230 8046
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 79/360. Motivet: 24x34
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:54:17
15/1 20:26:06
100 kr
20/1 11:20:28
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker